Żużel: Wiadomości
Jedziemy do Torunia
O tym zadecydował środowy pojedynek, rozegrany w Toruniu pomiędzy miejscowymi Aniołami i WTS Wrocław. Gospodarze tego spotkania przegrali pierwszy mecz tych zespołów we Wrocławiu 52:38.
W ten środowy wieczór przyszło im odrabiać straty. Zrobili to bardzo skutecznie, bo wygrywając 55:35 zajęli ostatecznie trzecie miejsce w tej fazie rozgrywek, i w niedzielę zmierzą się z drugą w tabeli Unią Leszno. W tym rewanżowym pojedynku w grodzie Kopernika ekipę gospodarzy, do zwycięstwa poprowadził junior Emil Pulczyński zdobywca 13(3,3,1-,3,3).
W półfinałach z pozycji tzw. szczęśliwego przegranego pojedzie też WTS Wrocław. Żużlowcy ze stolicy Dolnego Śląska w najbliższą niedzielę jadą do Zielonej Góry.
Ostatecznie sezon zakończyli żużlowcy z Tarnowa, którzy mieli jeszcze teoretyczna szansę na półfinały play off.
Przypomnijmy, że pierwszy tegoroczny mecz w Toruniu pomiędzy Aniołami a leszczyńskimi Bykami, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 51:39. Na torze stadionu Smoczyka 63:27 wygrała z kolei Unia. z
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
590 000 zł
sprzedaż, Leszno
500 zł / m-c
wynajem, Leszno
1 500 zł / m-c
wynajem, Leszno
300 zł
inna inny, Wschowa
55 965 zł
Fiat Ducato, Leszno
1 zł
Audi A5, Leszno