Żużel: Wiadomości
Musielak trzeci, Pawlicki pierwszy
Zaległy półfinał MIMP rozegrano na torze w Lublinie. Wygrał Szymon Kiełbasa z Tauronu Azoty Tarnów. Do finału, po dodatkowych wyścigach awansowali: Adrian Szewczykowski z PSŻ Lechma Poznań, Sławomir Musielak z Unii Leszno, Borys Miturski z Włókniarza Częstochowy i Tadeusz Kostro z Lubelski Węgiel KMŻ Lublin. Odpadł m.in. Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra.
Finał w Toruniu 11 września.
Na torze w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się tymczasem pierwsza runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski. Tu zdecydowanie wygrał żużlowiec Unii Leszno Piotr Pawlicki junior. W pięciu wyścigach zdobył 14 punktów, przegrywając tylko raz z Kacprem Gomólskim. Pozostali zawodnicy Unii zajęli: Damian Michalski piąte miejsce (10 pkt) i Kamil Adamczewski dziewiąte (6 pkt).
(han)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze