Żużel: Wiadomości
Odrabianie zaległości
07.07.2010
Dziś żużlowcy mim. Unii Leszno i Polonii Bydgoszcz odrobią ligowe zaległości. Pojedynek pomiędzy tymi zespołami w grodzie nad Brdą rozpocznie się punktualnie o 19:00.
Wszystko wskazuje, że nic nie stanie na przeszkodzie w rozegraniu tego pojedynku. Prognoza pogody nie przewiduje deszczu, żużlowcy wracają też z wczorajszych spotkań w Szwecji.
W ligowej tabeli oba zespoły dzieli przepaść, bo przypomnijmy, że leszczyńska Unia jest liderem i w 10 do tej pory rozegranych pojedynkach zgromadziła 21 punktów a Polonia, która w lidze walczyła 9 razy zdobyła w sumie 5 punktów i zajmuje przedostanie miejsce w tabeli.
Mimo takiej sytuacji nikt w leszczyńskim klubie nie lekceważy rywala, mającego przysłowiowy nóż na gardle. Zrobimy wszytko, aby ten pojedynek wygrać jedziemy takim samym składem jak ostatnio w Częstochowie informuje dyrektor sportowy Unii Sławomir Kryjom.
Od dawna wiadomo, że bydgoszczanie preferują twardy tor, ale jak widać po niedzielnym pojedynku pod Jasną Górą, Bykom taka nawierzchnia nie przeszkadza.
W grodzie nad Brdą, oba zespoły spotykały się już 47 razy, 34 pojedynki zakończyły się zwycięstwami Polonii, 12 razy triumfowała Unia Leszno, mieliśmy też jeden remis. Dodajmy, że w pierwszym tegorocznym spotkaniu pomiędzy Unią a Polonią, rozegranym na stadionie Smoczyka górą 62:28 były leszczyńskie Byki.
Przypomnijmy, że bezpośrednia transmisja z Bydgoszczy rozpocznie się na antenie Radia elka od 19:00. z
W ligowej tabeli oba zespoły dzieli przepaść, bo przypomnijmy, że leszczyńska Unia jest liderem i w 10 do tej pory rozegranych pojedynkach zgromadziła 21 punktów a Polonia, która w lidze walczyła 9 razy zdobyła w sumie 5 punktów i zajmuje przedostanie miejsce w tabeli.
Mimo takiej sytuacji nikt w leszczyńskim klubie nie lekceważy rywala, mającego przysłowiowy nóż na gardle. Zrobimy wszytko, aby ten pojedynek wygrać jedziemy takim samym składem jak ostatnio w Częstochowie informuje dyrektor sportowy Unii Sławomir Kryjom.
Od dawna wiadomo, że bydgoszczanie preferują twardy tor, ale jak widać po niedzielnym pojedynku pod Jasną Górą, Bykom taka nawierzchnia nie przeszkadza.
W grodzie nad Brdą, oba zespoły spotykały się już 47 razy, 34 pojedynki zakończyły się zwycięstwami Polonii, 12 razy triumfowała Unia Leszno, mieliśmy też jeden remis. Dodajmy, że w pierwszym tegorocznym spotkaniu pomiędzy Unią a Polonią, rozegranym na stadionie Smoczyka górą 62:28 były leszczyńskie Byki.
Przypomnijmy, że bezpośrednia transmisja z Bydgoszczy rozpocznie się na antenie Radia elka od 19:00. z
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
680 000 zł
sprzedaż, Leszno
500 zł / m-c
wynajem, Leszno
2 500 zł / m-c
wynajem, Wilkowice
1 zł
Audi A5, Leszno
5 400 zł
Ford Mondeo, Leszno
1 zł
Audi A5, Leszno