Żużel: Wiadomości
Gollob wygrywa w Terenzano
26.09.2009
Zwycięstwem reprezentanta Polski Tomasza Golloba zakończyło się dzisiejsze Grand Prix Włoch, rozegrane na torze w Terenzano. Drugi był Hans Andersen, trzeci Nicki Pedersen a czwarty Grzegorz Walasek.
Gollob po raz kolejny pokazał, że w jego przypadku wiek, nie ma praktycznie specjalnego znaczenia, bo mimo upływu lat wciąż potrafi wygrywać.
Tak było i sobotni wieczór na torze we włoskim Ternezano. Co chyba dość istotne, większość zawodników w tym i Tomasz ścigała się na tej nawierzchni po raz pierwszy w życiu.
Nasz żużlowy as, od pierwszych wyścigów pokazał, że będzie się liczył w czołówce zawodów. W rundzie zasadniczej wygrał prawie wszystko i tylko raz przyjechał drugi za plecami Sajfutdinowa.
Dobrze radzili sobie pozostali biało-czerwoni Walasek i Holta, którzy razem z Gollobem spotkali się w półfinale.
Finał był już tylko polsko - duński. Kapitalna jazda Golloba sprawiła, że we Włoszech bardzo późnym wieczorem rozbrzmiewał nasz hymn, drugi był Hans Andersen, trzeci Nicki Pedrsen a czwarty Grzegorz Walasek.
Kolejny z naszych reprezentantów Sebastian Ułamek i żużowiec Unii Leszno Leigh Adams zajęli odleglejsze miejsca.
W klasyfikacji generalnej Tomasz Gollob awansował na drugie miejsce i ma 17 punktów straty do prowadzącego Jasona Crumpa i dwa punkty przewagi nad trzecim Emilem Sajfutdinowem.
Ostatnie tegoroczne Grand Prix rozegrane zostanie za dwa tygodnie na stadionie w Bydgoszczy
Tak było i sobotni wieczór na torze we włoskim Ternezano. Co chyba dość istotne, większość zawodników w tym i Tomasz ścigała się na tej nawierzchni po raz pierwszy w życiu.
Nasz żużlowy as, od pierwszych wyścigów pokazał, że będzie się liczył w czołówce zawodów. W rundzie zasadniczej wygrał prawie wszystko i tylko raz przyjechał drugi za plecami Sajfutdinowa.
Dobrze radzili sobie pozostali biało-czerwoni Walasek i Holta, którzy razem z Gollobem spotkali się w półfinale.
Finał był już tylko polsko - duński. Kapitalna jazda Golloba sprawiła, że we Włoszech bardzo późnym wieczorem rozbrzmiewał nasz hymn, drugi był Hans Andersen, trzeci Nicki Pedrsen a czwarty Grzegorz Walasek.
Kolejny z naszych reprezentantów Sebastian Ułamek i żużowiec Unii Leszno Leigh Adams zajęli odleglejsze miejsca.
W klasyfikacji generalnej Tomasz Gollob awansował na drugie miejsce i ma 17 punktów straty do prowadzącego Jasona Crumpa i dwa punkty przewagi nad trzecim Emilem Sajfutdinowem.
Ostatnie tegoroczne Grand Prix rozegrane zostanie za dwa tygodnie na stadionie w Bydgoszczy
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
100 zł
sprzedaż, Inne
999 000 zł
sprzedaż, Gostyń
2 500 zł / m-c
wynajem, Wilkowice
2 137 zł
Audi A4, Leszno
120 zł
BMW 123, Wilkowice
55 965 zł
Fiat Ducato, Leszno