Żużel: Wiadomości
Złoty silnik Rempały
15.07.2009
Żużlowiec leszczyńskiej Unii Przemek Pawlicki w sobotni wieczór na torze w Tarnowie zdobył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Zawdzięcza to min. silnikowi, który przygotował były zawodnik Byków Jacek Rempała.
Ten złoty silnik jest jednym z kilku, które dla teamu Pawlickich przygotwał Jacek Rempała. Nasza współpraca rozpoczęła się trochę przypadkowo, bo w ubiegłym roku Przemek z tatą przyjechał do Tarnowa na zawody, wtedy rozsypał im się silnik, a ja pomogłem w doprowadzeniu go do stanu używalności wspomina Jacek, któremu w dopasowaniu tego złotego silnika na pewno pomogła doskonała znajomość tarnowskiego toru.
Po sobotnim finale zgodnie z przepisami, silniki wszystkich medalistów zostały sprawdzone i okazało się, że najmniejszą pojemność miał właśnie ten, na którym Przemek sięgnął po złoto.
Junior leszczyńskiej Unii nie jest jedynym żużlowcem, ze stajni Jacka Rempały, który pomaga również swoim braciom, sam też startuje na przygotowanych przez siebie silnikach, bądź co bądź jest ciągle czynnym zawodnikiem.
Sympatyczny wychowanek tarnowskich Jaskółek o sukcesie Pawlickiego juniora mówi tak Cieszy mnie ten jego złoto, mam nadzieję, że również w lidze mu się poszczęści. Chciałbym, aby nasza współpraca trwała dłużej.
Dodajmy, że we wtorek na torze w Częstochowie podczas II rundy MDMP, także na silniku ze stajni Rempały Przemek wykręcił komplet punktów
Po sobotnim finale zgodnie z przepisami, silniki wszystkich medalistów zostały sprawdzone i okazało się, że najmniejszą pojemność miał właśnie ten, na którym Przemek sięgnął po złoto.
Junior leszczyńskiej Unii nie jest jedynym żużlowcem, ze stajni Jacka Rempały, który pomaga również swoim braciom, sam też startuje na przygotowanych przez siebie silnikach, bądź co bądź jest ciągle czynnym zawodnikiem.
Sympatyczny wychowanek tarnowskich Jaskółek o sukcesie Pawlickiego juniora mówi tak Cieszy mnie ten jego złoto, mam nadzieję, że również w lidze mu się poszczęści. Chciałbym, aby nasza współpraca trwała dłużej.
Dodajmy, że we wtorek na torze w Częstochowie podczas II rundy MDMP, także na silniku ze stajni Rempały Przemek wykręcił komplet punktów
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
999 000 zł
sprzedaż, Gostyń
500 zł / m-c
wynajem, Leszno
456 582 zł
sprzedaż, Leszno
7 200 zł
Peugeot 307, Gostyń
55 965 zł
Fiat Ducato, Leszno
120 zł
BMW 123, Wilkowice