Żużel: Wiadomości
Żużlowa reprezentacja w Lesznie
09.07.2009
Przygotowująca się do półfinału Drużynowego Pucharu Świata, żużlowa reprezentacja Polski zawitała dziś do Leszna na krótkie zgrupowanie.
Jego początkiem była konferencja prasowa zorganizowana w bardzo żużlowych klimatach, bo w parkingu tam gdzie zwykle stoją żużlowe maszyny.
Nasi kadrowicze pojawili się ubrani w nowe oficjalne stroje reprezentacji. Później każdy z naszych żużlowców krótko mówił o swoich oczekiwaniach związanych z półfinałem, ewentualnym barażem i wreszcie wielkim finałem, którego w Lesznie bez biało-czerwonych nikt chyba sobie nie wyobraża. Pucharowe rozgrywki rozpocząć należy jednak od poniedziałkowego półfinału w Peterborough. Przypomnijmy, tam naszymi rywalami będą ekipy Australii, Wielkiej Brytanii i Słowenii. Bezpośrednio do finału awansuje tylko zwycięzca, dwie pozostałe drużyny o wejście do niego pojadą w barażu.
Ten angielski tor trochę przypomina mi te polskie, najbardziej kojarzy mi się z tym w Bydgoszczy przyznał jeden z leszczyńskich Byków w reprezentacji Jarek Hampel.
Z uwagi na powrót ze Szwecji już w trakcie konferencji dotarł na stadion Adrian Miedziński, a nieco później pojawią się Tomasz Gollob i Rune Holta. Po tym spotkaniu zawodnicy i sztab szkoleniowy udali się na wspólny obiad, a ok. 17:00 powinien rozpocząć się trening na stadionie Smoczyka
Nasi kadrowicze pojawili się ubrani w nowe oficjalne stroje reprezentacji. Później każdy z naszych żużlowców krótko mówił o swoich oczekiwaniach związanych z półfinałem, ewentualnym barażem i wreszcie wielkim finałem, którego w Lesznie bez biało-czerwonych nikt chyba sobie nie wyobraża. Pucharowe rozgrywki rozpocząć należy jednak od poniedziałkowego półfinału w Peterborough. Przypomnijmy, tam naszymi rywalami będą ekipy Australii, Wielkiej Brytanii i Słowenii. Bezpośrednio do finału awansuje tylko zwycięzca, dwie pozostałe drużyny o wejście do niego pojadą w barażu.
Ten angielski tor trochę przypomina mi te polskie, najbardziej kojarzy mi się z tym w Bydgoszczy przyznał jeden z leszczyńskich Byków w reprezentacji Jarek Hampel.
Z uwagi na powrót ze Szwecji już w trakcie konferencji dotarł na stadion Adrian Miedziński, a nieco później pojawią się Tomasz Gollob i Rune Holta. Po tym spotkaniu zawodnicy i sztab szkoleniowy udali się na wspólny obiad, a ok. 17:00 powinien rozpocząć się trening na stadionie Smoczyka
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
2 500 zł / m-c
wynajem, Wilkowice
456 582 zł
sprzedaż, Leszno
500 zł / m-c
wynajem, Leszno
15 600 zł
Renault Scenic, Rydzyna
120 zł
BMW 123, Wilkowice
2 137 zł
Audi A4, Leszno