Żużel: Wiadomości
Ruszyła liga juniorów
08.07.2009
Wczoraj w Zielonej Górze ruszyły rozgrywki ligi juniorów, zespołów startujących w najwyższej żużlowej klasie rozgrywkowej.
Ta nowa forma rywalizacji młodzieżowców po raz pierwszy pojawiła się w żużlowym rozkładzie jazdy w ubiegłym roku. Przypomnijmy, właśnie wtedy triumfowali w niej zawodnicy Unii Leszno.
Kryzys sprawił, że w tym sezonie początkowo takich imprez miało nie być. Ostatecznie jednak udziałowcy speedway ekstraligi postanowili kontynuować te rozgrywki, ale w wariancie oszczędnościowym. Regulamin na rok 2009 zakłada, że każdy z zawodników będzie miał podczas kolejnego turnieju do dyspozycji tylko jedną oponę, a jedna będzie stanowiła rezerwę całej drużyny.
Nie będzie też cennych nagród, jakim w ubiegłym roku były silniki dla zwycięskiego klubu.
Pierwszy tegoroczny turniej tego cyklu odbył się wczoraj w Zielonej Górze. Na torze Falubazu wygrywa Unia Leszno 27 punktów, które zdobyli Sławek Musielak 13 (3,3,3,2,2) Przemek Pawlicki 10 (3,2,2,3,t) i Tobiasz Musielak 4 (2,2,). Drugie miejsce zajął Falubaz Zielona Góra 24 pkt, równo na III-IV miejscu z 19 punktami znaleźli się żużlowcy z Częstochowy i Torunia, 16 punktów dało juniorom z Gorzowa V miejsce, a VI z 15 zajęli młodzieżowcy Polonii Bydgoszcz.
Dziś drugi turniej z tego cyklu o 16:00 rozpocznie się na stadionie Smoczyka
Kryzys sprawił, że w tym sezonie początkowo takich imprez miało nie być. Ostatecznie jednak udziałowcy speedway ekstraligi postanowili kontynuować te rozgrywki, ale w wariancie oszczędnościowym. Regulamin na rok 2009 zakłada, że każdy z zawodników będzie miał podczas kolejnego turnieju do dyspozycji tylko jedną oponę, a jedna będzie stanowiła rezerwę całej drużyny.
Nie będzie też cennych nagród, jakim w ubiegłym roku były silniki dla zwycięskiego klubu.
Pierwszy tegoroczny turniej tego cyklu odbył się wczoraj w Zielonej Górze. Na torze Falubazu wygrywa Unia Leszno 27 punktów, które zdobyli Sławek Musielak 13 (3,3,3,2,2) Przemek Pawlicki 10 (3,2,2,3,t) i Tobiasz Musielak 4 (2,2,). Drugie miejsce zajął Falubaz Zielona Góra 24 pkt, równo na III-IV miejscu z 19 punktami znaleźli się żużlowcy z Częstochowy i Torunia, 16 punktów dało juniorom z Gorzowa V miejsce, a VI z 15 zajęli młodzieżowcy Polonii Bydgoszcz.
Dziś drugi turniej z tego cyklu o 16:00 rozpocznie się na stadionie Smoczyka
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
1 500 zł / m-c
wynajem, Leszno
590 000 zł
sprzedaż, Leszno
456 582 zł
sprzedaż, Leszno