Żużel: Wiadomości
Pierwszy trening po zimie
29.02.2008
Leszno. Po kilkumiesięcznej przerwie na Stadionie Smoczyka znów zagrały silniki żużlowych maszyn. Na pierwszy trening wyjechali zawodnicy Unii Leszno: bracia Krzysztof i Robert Kasprzakowie. Głównym celem przejazdów było sprawdzenie i dotarcie silników, chociaż “Kasper” z uśmiechem przyznał, że musi sobie też trochę przypomnieć, jak się jeździ.
Pierwszy trening braci Kasprzaków sprawił, że na dobre poczuliśmy wiosnę. Poczuli ją też ci, którzy zapach spalonego metanolu przedkładają nad woń pierwiosnków, a ryk silnika nad śpiew skowronka. Na treningu pojawiło się bowiem kilkunastu kibiców. Krzysztof i Robert założyli kevlary po czteromiesięcznej przerwie. Zimą w ogóle nie jeździłem – powiedział nam zdobywca Pucharu Świata – zrobię cztery kółka i się wszystko przypomni. Krzysztof musi też sprawdzić przygotowanie sprzętu do sezonu. Mam silniki do dotarcia – mówi – a jutro ma się popsuć pogoda. Trening był też ważny z tego powodu, że Krzysztof szybciej od kolegów zaczyna właściwy sezon startów – już za tydzień jedzie do Krska. (jad/tekst i foto)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
23.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 German Air Force Tactical Display Show Extreme/Lotnicze |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |


Komentarze
100 zł
sprzedaż, Inne
999 000 zł
sprzedaż, Gostyń
456 582 zł
sprzedaż, Leszno
55 965 zł
Fiat Ducato, Leszno
5 400 zł
Ford Mondeo, Leszno
300 zł
inna inny, Wschowa