Żużel: Wiadomości
Przywitaliśmy Mistrzów Polski
To był wielki dzień dla zawodników Unii Leszno, działaczy, kibiców i wszystkich mieszkańców Leszna. Po 18 latach Unia zdobyła tytuł Mistrza Polski. - Marzenia się spełniają - powiedział tuż przed dekoracją w Toruniu Krzysztof Kasprzak. Wszyscy zawodnicy dziękowali kibicom za doskonały doping. - To co fani Unii zrobili w tym sezonie, to było mistrzostwo świata - mówił Ireneusz Igielski, dyrektor zarządzający Unii Leszno.
Wielkie świętowanie odbyło się przed stadionem Alfreda Smoczyka. Kibce gromadzili się w sektorze Pod Bykiem już przed godziną 18.00 by współnie słuchać transmisji w Radiu Elka. Po wygranym meczu, z godziny na godzinę, było ich coraz więcej. Wszyscy czekali na przyjazd bohaterów niedzielnego wieczoru. Pół godziny po pólnocy złota drużyna Unii Leszno była na scenie. Kibice skandowali Unia Mistrzem! i odśpiewali sto lat. Później, zgodnie z tradycją, spalono marynarkę prezesa Unii Józefa Dworakowskiego. (emi)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
23.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 German Air Force Tactical Display Show Extreme/Lotnicze |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |


Komentarze
1 zł
Audi A5, Leszno
300 zł
inna inny, Wschowa
120 zł
BMW 123, Wilkowice
999 000 zł
sprzedaż, Gostyń
2 500 zł / m-c
wynajem, Wilkowice
100 zł
sprzedaż, Inne