Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Koszykówka

Rawia przegrała u siebie

Emocje do ostatniej sekundy

(Fot. Łukasz Witkowski)
28.03.2015 Bardzo emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice koszykówki w Rawiczu. Po zaciętym i wyrównanym meczu Rawia uległa Jamalex Polonii 59:61. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Paweł Stankiewicz.
Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61Galeria foto: Rawia Rawag Rawicz - Jamalex Polonia 59:61

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Po niespełna trzech minutach gry Rawia przegrywała z Jamalex Polonią 5:7. Wynik pierwszej kwarty cały czas był na styku, ale jej końcówka należała do gospodarzy, którzy po 10 minutach prowadzili 15:14.

Drugą kwartę świetnie rozpoczęli podopieczni Rafała Kalwasińskiego, którzy szybko powiększyli przewagę do pięciu punktów. Jamalex Polonia na tym etapie spotkania bardzo słabo grała w ataku. Po 14 minutach gry skuteczność gości tylko nieznacznie przekraczała 13 procent. Rawiczanie również nie błyszczeli w elemencie, ale na tle leszczynian prezentowali się przyzwoicie. Goście obudzili się w końcówce drugiej kwarty. Podopieczni Marka Lebiedzińskiego mocniej postawili się w obronie i w połowie spotkania wygrywali 27:24.

Na początku trzeciej odsłony Jamlex Polonia z łatwością powiększyła swoją przewagę do 14 punktów. Rawia uporządkowała jednak swoją grę i zaczęła odrabiać straty. Leszczynianie ułatwiali im zadanie nieporadnie broniąc. Po trzech kwartach goście prowadzili 47:45.

Decydującą odsłonę z większą werwą rozpoczęli rawiczanie, którzy zdobyli pięć punktów z rzędu. Na tę sytuację zareagował trener gości, który poprosił o czas. Po wznowieniu gry za trzy punkty trafił Maciej Krówczyński doprowadzając do remisu 50:50. Chwilę później również za trzy trafił Jędrzej Jankowiak wyprowadzając Jamalex Polonię na prowadzenie. Gospodarze nie potrafili odmienić losów spotkania i ostatecznie przegrali 59:61.

Wyniki kwart: 15:14, 9:13, 21:20, 14:14

Punkty dla Rawii Rawag Rawicz zdobywali: Stankiewicz 17, Suprun 13, Gierwazik 12, Matuszewski 11, Nowicki 4, Staśkowiak 2.

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Jankowiak 14, Zubik 10, Malinowski i Krówczyński po 8, Sobkowiak i Łukomski po 6, Urbaniak 5, Mowlik 4.

W tym temacie:

Kolejny mecz piłki ręcznej..Nawet na koniec Lebiedzinski nie potrafi zmienic taktyki, żeby poprawic skutecznosc zawodnikow..

3. Dodane przez Leszno w dniu 2015-03-28 21:20
Na szczescie Rawicz ma jeszce slabszego trenera od nas hehe

4. Dodane przez Rawi w dniu 2015-03-28 21:27
Panie Kalwasinski panu juz dziekujemy!!!!

5. Dodane przez Rawicz w dniu 2015-03-28 21:40
Kalwas wracaj do Wroclawia tam swoje trenerskie sztuczki pokazywac! My tego juz nie chcemy ogladac bo tego sie nie da!!!

6. Dodane przez Michal w dniu 2015-03-28 21:53
Poziom meczu znowu żałosny! Maciołek chyba zapomniał jak się gra w kosza a trener jest już myślami we Wrocławiu! Kolejny obciach Rawi. Chyba chcą koniecznie doprowadzić do decydujacego meczu w Koscianie! Panowie dzialacze nadal będziecie biernie patrzec na te cyrki? Wstyd na całą Polskę!

7. Dodane przez kosz w dniu 2015-03-28 22:20
Witamy panie Kalwasinski spowrotem we Wroclawiu. Minęlo tyle czasu, a z zepolu walczącego o playoffy zrobil pan posmiewisko calej ligi! Zespol mial grac lepiej a tu kolejna porażka! Powinien pan oddac polowe pensji do klubu!!!

8. Dodane przez zenek w dniu 2015-03-28 22:28
Kolejny wypadek przy pracy " Polonia wygrała" a raczej udało sie nie przegrac. W 13 minucie meczu skutecznosc 13% i 12 strat......poziom iście klasy europejskiej. (...) Juz i tak wiadomo ze odchodzisz wiec chociaż miej na tyle honoru i szacunku dla samego siebie żeby zostawić ten zespół w spokoju i odejść. Te dwa czy trzy mecze chłopaki poradzą sobie z drugim trenerem. Mecz z Rawiczem był kolejnym z serii " wygralismy, pokazalismy charakter i dziekujemy chlopakom za walke hahahahahahah ". Żena po całości

9. Dodane przez Lebieda w dniu 2015-03-28 22:40
Trener zwolniony prowadzi zespol? Takie cyrki to tylko w Lesznie i w Koscianie moga sie odbywac! A Lebiedzinski chociaż na koniec moglby pokazac charakter i podziekowac panu Kaszubie i odejsc. Ale jako typowy poznaniak jeszcze troszkę kasy z klubu wyciągnie! :)

10. Dodane przez kibice w dniu 2015-03-28 22:46
Pelen szacunek dla JAMALEX-POLONIA Leszno ! Dziękujemy

11. Dodane przez raw w dniu 2015-03-28 23:30
Zeneki napis z jeszcze raz bo h.... wie o co ci chodzi

12. Dodane przez do Kalwasa w dniu 2015-03-29 00:51
Przyznaj sie trenerze ze nie masz pomyslu na poprawe gry Rawi!!! Nie mozna ogladac tej gry!

13. Dodane przez do trenerow w dniu 2015-03-29 11:59
Panie Lebiedzinski to wstyd ze prezes pana zwolnił a pan zamiast honorowo pożegnać się z zespołem i chłopakami ciągnie to dla kasy! Panie Kalwasiński powinien pan już zakończyć karierę trenerska ze względu na pana osiągnięcia w przeszłości bo teraz odcina pan kupony od dawnych sukcesów.

14. Dodane przez Nie rozumiem w dniu 2015-03-29 15:06
Czy tak trudno znależć trenera w Lesznie ktory by to pociagnal do konca albo powierzyc to Jankowiakowi? Nie rozumiem takiej decyzji prezesa aby prowadzil jeszcze ten zespol zwolniony trener. To nikomu nie sluży. Zwlaszcza ze nadal zawodnicy nie potrafia trafic do kosza.

15. Dodane przez kibic z Wielkopolski w dniu 2015-03-29 16:10
Rawia gra coraz gorzej i jeśli tak bedzie to przegra w Kościanie. Wtedy będzie Obrze brakowało tylko jeszcze jednej wpadki Rawicza i wygrania u siebie z Lesznem, albo na wyjeździe ze Śląskiem. Wszystkie 3 zwycięstwa są możliwe, bo Polonia i Śląsk mają już utrzymanie pewne. Rawia ma natomiast Sląsk u siebie i na wyjeździe Sudety. Jeśli Obra wygra wszystkie 3 mecze Rawicz będzie musiał wygrać obydwa, co przy obecnej formie jest raczej niemożliwe. Czy następna kolejka 11.04 będzie ostatnią tak jak zapowiadałem przed playoutami? :))))

16. Dodane przez ja w dniu 2015-03-29 17:54
JANKOWIAKOWI NIE POTRAFI GRAĆ Z WYSOKIMI , I KOLEGÓW W KONTRZE NIE WIDZI (ZALICZAJĄC 7 STRAT BYLE NIE PODAĆ). A W MECZU Z WROCŁAWIEM CZY KTOŚ GO WIDZIAŁ? NIE TRZEBA BYĆ FACHOWCEM OD KOSZYKÓWKI BY ZOBACZYĆ JAK JANKOWIAK GRA SWOJĄ POLECZKĘ GWIAZDY.

17. Dodane przez Obserwator w dniu 2015-03-29 18:53
Gdzie była informacja ze trener Lebiedzinski jwst zwolniony. Poszedl komunikat - bardzo nieszczwsliwy zreszta - ze trener Lebiedzinski nie bedzie prowadzil Jamalexu w przyszlym sezonie. Prezes Kaszuba w tej sytuacji wykazal sie brakiem profesjonalizmu oglaszajac ta informacje przed koncem.sezonu. W zwiazku z taka sytuacja Lebiedzinski pracuje do konca sezonu, chyba ze prezws ku podziekuje w trybie natychmiastowym a to jwszcze chyba nie mialo miejwca.
Internetowi hejterzy jak zwykle.swoje, jak przegraja to skandal, jak wygraja to w.slabym stylu. Nokt nigdy nie jest zadowolny. Zwyciezcow.sie nie sadzi, podobno ;)

18. Dodane przez do Obserwator w dniu 2015-03-29 22:06
Po meczu w Walbrzychu były same pochwały i kilku gdzie Polonia zagrała dobre zawody, ale takich w tym sezonie było niestety mało. A prezes Kaszuba popełnił klasyczne faux pas!

19. Dodane przez do ja w dniu 2015-03-29 22:51
Jankowiak ma słabszy sezon niż w Kościanie gdzie był doskonałym dyrygentem, a dopiero potem strzelcem. W Lesznie jest niestety odwrotnie. Może to wynik braku zaufania do kolegów, albo trenera?

20. Dodane przez o Jankowiaku w dniu 2015-03-30 09:43
Jankowiak gra słabo bo nie ma zaufania do tego trenera i tyle

21. Dodane przez ja w dniu 2015-03-30 10:22
W KOŚCIANIE DOBRY SEZON ?????????? , A INNI ZAWODNICY POŚCIĄGANI DO OBRY TO "SKRZYPACZKI" PRZY 15 MINUTACH NA MECZ JANKOWIAKA . SORY

22. Dodane przez JAMALEX!!!! w dniu 2015-03-30 20:37
Leszno potrzebuje młodych graczy z ambicjami tacy jak są np. w Poznaniu. Mimo to powinni poważnie pomyśleć o młodzieży która w młodziku starszym zajmuje ostatnie miejsce. I gdzie tu jest ta tradycja koszykówki leszczyńskiej. Według mnie Jankowiak powinien schować swoje buty do szafy i zakończyć swoją pracę z koszykówką chyba że jako trener młodzieży. Jednak dopóki ten klub ma ambicje będę mu kibicować!!!! Let's go JAMALEX!!!!

23. Dodane przez do Jankowiak w dniu 2015-03-31 15:32
JJ wracaj do Kościana skoro w rodzinnym mieście Cię tak opluwają! Poza tym my mamy połowę składu złożonego z młodzieży i oni wyniku nie robią! Młodzież powinna się ogrywać, a nie robić wynik! To niestety nie idzie ze sobą w parze! Biofarm to młodzież owszem, ale to najzdolniejsci zawodnicy pościągani z całej Wielkopolski, a nie wyszkoleni w Suchym Lasie! To pójście na łatwiznę! Trudniejsze to wyszkolic sobie takich zawodników, którzy za kilka lat będą grali w seniorach! My w Kościanie mamy kilku fajnych juniorów, ale oni powinni grać w 3 lidze, a nie grzać ławke w 2! Niestety mamy takich działaczy, którzy zupełnie nie znają się na tym jak prowadzić klub i jak pozyskiwać dla niego fundusze. Wy to chociaz macie kase, a dzięki temu mozecie zainwestować w szkolenie mlodzieży i za kilka lat czerpać z tego korzysci. Na razie to macie tylko armię zaciężną.