Konne
Upał dodatkowym utrudnieniem dla powożących i koni
Powozili w Rokosowie

(Fot. Łukasz Witkowski)
Do rywalizacji W Rokosowie stanęło 41 zaprzęgów, w tym dwa z czterema końmi, kilkanaście zaprzęgów pojedynczych i kilkanaście par zaprzęgowych, w tym jeden w formie tandemu. Wśród uczestników były też trzy zaprzęgi z Niemiec.
Zawodnicy rozpoczęli zmagania od udziału w konkursie zręcznościowym, w którym mieli do pokonania 14 bramek na trasie o długości 5800 metrów. Kolejnym etapem był maraton crossowy, który składał się z sześciu przeszkód. W obu konkurencjach liczyła się szybkość. - Oceniam poziom zawodów jako bardzo wysoki. Trudne przeszkody, które trzeba było pokonywać w upale, co stanowiło dodatkową trudność dla koni - mówi Jarosław Szymoniak, dyrektor Związku Hodowców Koni Wielkopolskich.
Wysoki poziom zawodów w Rokosowie gwarantował start uznanych zawodników jak zeszłoroczna mistrzyni Polski Weronika Kwiatek oraz Bartłomiej Kwiatek, multimedalista Mistrzostw Polski, od kilku lat najlepszy zawodnik na świecie w singlach.
Wyniki:
Klasa D-1 Konie
1. Bartosz Kowalski, Piotr Nojman (Szymanowo)
2. Jakub Szczepaniak, Krzysztof Szczepaniak (KJ Merkury Daleszyn)
3. Dariusz Raduła, Weronika Łabińska (Stajnia Radi)
Klasa D-2 Konie
1. Dariusz Bajer, Piotrek (Pabianice)
2. Gracjan Marach, Krzysztof Marach (Przybyszewo)
3. Łukasz Hałupka, Emil Frankowski (Stajnia Grotniki)
Klasa D-4 (w tej klasie był tylko 1 zaprzęg)
1. Wiesław Sadowski, Berenika Gliniecka, Jakub Szczepaniak (Stajnia WS)
W tym temacie:
Zobacz także:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
30.03.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
29.03.2025
Sparing Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra 48:42 Żużel/2025 |
![]() |
24.03.2025
2 bramki Karola Świderskiego w meczu Polska - Malta Sport/Piłka nożna |
![]() |
20.03.2025
Fogo Unia Leszno - Orlen Oil Motor Lublin sparing 20.03.2025 Żużel/2025 |
Komentarze