Siatkówka
UKŻPS z kolejnym zwycięstwem
Moc pod siatką w Kościanie

(Fot. Mateusz Jaśkowiak)
W pierwszym secie toczyła się bardzo wyrównana walka. Siatkarki z Wrześni bardzo dobrze zagrały w obronie. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. Dopiero w końcówce seta, dzięki dobrej postawie w bloku, gospodynie wyszły na trzypunktowe prowadzenie, którego już nie oddały. Ostatecznie zwyciężyły 25:22.
Drugi set znacznie lepiej rozpoczęły siatkarki UKŻPS prowadząc 7:1. Bardzo dobra zagrywka i pewna gra w ataku pozwoliła sukcesywnie powiększać przewagę i wygrać tę partię 25:18.
Trzeci set był kontynuacją dobrej dyspozycji kościanianek. Siatkarki z Wrześni nadal miały duży problem z poprawnym przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem skutecznego ataku. Z każdą akcją przewaga gospodyń była coraz bardziej widoczna. Wygrana 25:13 zakończyła ten jednostronny pojedynek. Dzięki dużej przewadze punktowej trener Andrzej Cichocki dał szansę gry wszystkim zawodniczkom. 
W kolejnym meczu na wyjeździe UKŻPS Kościan podejmie UKS ZSMS Poznań.
UKŻPS Kościan – Orkan Września 3:0 (25:22,25:18,25:13)
W tym temacie:
Zobacz także:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
12.02.2026
![]() Sport/Biegi | |
|
|
12.02.2026
Niebo będzie pełne lotniczych gwiazd. ON AIR: Ewa Prawicka-Linke i Michał Graczyk Extreme/Lotnicze |
|
|
27.01.2026
Cheerleaderka z Rydzyny poleci do USA Taniec/Cheerleaderki |
|
|
24.01.2026
Rozmowa z Łukaszem Wróblem z Leszna, biegaczem ultra, podczas gali Niezłomni 2025 w Warszawie Sport/Biegi |





