Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanał komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Speedrower

 

Ciężka przeprawa speedrowerowców

Zwycięstwo na inaugurację


(Fot. Rafał Paszek)
11.05.2014 Bardzo emocjonujące spotkanie speedrowerowe rozegrał w niedzielę Astromal Szawer Leszno z GKS Orłem Gniezno. Zawodnicy obu drużyn jechali ostro i w ferworze walki często upadali na tor. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze 81:76. Obie ekipy miały sporo uwag do pracy arbitra.
Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76Galeria foto: Astromal Szawer Leszno GKS Orzeł Gniezno 81:76

 

Leszczyńscy speedrowerowcy zainaugurowali w niedzielę sezon ligowy na swoim obiekcie. Mecz z zespołem z Gniezna dostarczył wielu, również pozasportowych emocji. Zawodnicy obu zespołów mieli zastrzeżenia do decyzji podejmowanych przez sędziego Jerzego Kobylańskiego. Pod wpływem emocji padło wiele gorzkich słów i wyzwisk.

Mecz rozpoczął się udanie dla gości. Po trzech wyścigach prowadzili 16:14. Dwa kolejne biegi podwójnie wygrali jednak leszczynianie i to oni wyraźnie wygrywali. Sporo działo się w wyścigu szóstym, który ze względu na upadki w pierwszym łuku był powtarzany aż trzy razy.

Goście nie dawali za wygraną i dzięki podwójnej wygranej w jedenastej odsłonie dnia ponownie wyszli na prowadzenie 55:54. Odpowiedź Szawera była jednak natychmiastowa. Gospodarze już w następnym biegu odzyskali prowadzenie i nie oddali go do końca spotkania. Ostatecznie po zaciętej walce w wyścigach nominowanych wygrali 81:76.

Punkty zdobywali:

GKS Orzeł Gniezno: 76
Arkadiusz Szymański 13 (4,2,2,3,2)
Łukasz Łaniecki 11 (2,4,3,1,1)
Eryk Misior 10 (4,1,3,2)
Łukasz Jankowski 4 (1,3,-,-)
Bartosz Łaniecki 13 (1,2,3,3,4)
Borys Kołodziejski 11 (2,2,3,4)
Dawid Zachmyc 12 (3,2,2,t,4,1)
Szymon Brzeźniak 2 (2)

Astromal Szawer Leszno: 81
Piotr Jamroszczyk 9 (3,4,2)
Dawid Tyliński 2 (1,w,1,w)
Mateusz Ślęzak 16 (3,3,4,2,4)
Mateusz Ludwiczak 10 (2,1,4,3)
Arkadiusz Zając 11 (3,3,3,2)
Michał Sassek 19 (4,4,4,4,3)
Jakub Przybylski 5 (1,4,-,-)
Patryk Kriger 6 (4,2)
Kamil Antoniewicz 1 (1)
Radosław Kochanek 2 (1,1)

Po meczu powiedzieli:
Łukasz Łaniecki (trener i zawodnik GKS Orzeł Gniezno):
Mecz był bardzo wyrównany. Nasza drużyna jest na chwilę obecną stosunkowo młoda. Ja sam wracam do ścigania po ponad dwóch latach przerwy. W każdym meczu staramy się walczyć o jak najlepszy wynik. Szkoda, że doszło do niepotrzebnych spięć z sędzią, które musieli oglądać kibice. Trzeba jednak powiedzieć, że jego decyzje w kilku przypadkach mogły być zupełnie inne zarówno na naszą korzyść jak i korzyść gospodarzy.

Zdzisław Gnaciński (prezes klubu Astromal Szawer Leszno):
To był zacięty mecz, bo spotkały się dwa wyrównane zespoły. Nasza drużyna jest bardzo młoda. Niepotrzebna była ta nerwowość i dyskusje z sędzią zarówno ze strony naszych zawodników jak i przyjezdnych. To są jednak młodzi chłopcy i reagowali tak a nie inaczej. Porozmawiamy jeszcze na ten temat po meczu.

Arkadiusz Zając (zawodnik klubu Astromal Szawer Leszno):
Myślę, że mieliśmy kontrolę nad przebiegiem tego meczu. Przeciwnik nie był jednak łatwy i dał nam lekcję. W następnych zawodach z innymi, lepszymi zawodnikami i drużynami musimy być zdecydowanie bardziej skupieni na meczu. Nie chcę się wypowiadać na temat pracy sędziego i nikogo krytykować. Błędy było jednak widać. W niektórych wyścigach brakowało wykluczeń.

 

W tym temacie:

Zobacz także:

Komentarze

 
1. Dodane przez M w dniu 2014-05-11 22:20
Duże Brawa : )
 
 
2. Dodane przez adrian w dniu 2014-05-11 23:58
Brawa.Dawid T. kiedys niedlugo bedziesz liderem druzyny...trzymam kciuki.. :)
 
 
3. Dodane przez Dąber w dniu 2014-05-17 15:09
Sassek najlepszyyy !!!
 


Najbliższe wydarzenia

Wideo

23.05.2022
Żużel/2022
22.05.2022 Start II Biegu w Krainie Muflonów w Górznie
Sport/Biegi
22.05.2022 Prolog przedszkolaków podczas 24H Rawickiego Festiwalu Sportu
Sport/Biegi
21.05.2022 Start 24h Rawickiego Festiwalu Sportu
Sport/Inne

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png