Szermierka
Zmienił klub i szkołę
U Bartosza Cegielskiego rok pod znakiem zmian

Te zmiany wymusiło samo życie, bo Bartosz z powodzeniem w tym roku zdał egzamin maturalny, został studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i wreszcie z IKS Jamalex Leszno jesienią przeniósł się do AZS AWF Poznań. Ostanie miesiące dla tego florecisty to też sukcesy w Pucharze Polski, w którym raz był pierwszy, a raz drugi.
- W nowym klubie ze zrozumiałych względów mogę trenować ze starszymi zawodnikami, których w Lesznie nie ma zbyt wielu.„W nowym klubie mogę trenować ze starszymi zawodnikami, których w Lesznie nie ma zbyt wielu.”
Sportowy 2015 rok rozpocznie się dla niego już 4 stycznia Pucharem Polski w kategorii seniorów, który odbędą się w Gdańsku. Nieco później Bartka czekają upragnione Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy, w których walczył będzie w swojej kategorii wiekowej jako junior.
W tym temacie:
Zobacz także:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
06.07.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
06.07.2025
Grzegorz Zengota po meczu Moonfin Malesa Ostrów - Fogo Unia Leszno 34:56 Żużel/2025 |
![]() |
07.06.2003
Speedway Gala 2003 z okazji 65 rocznicy powstania klubu Unia Leszno Żużel/2005-2001 |
![]() |
05.07.2025
VIII Pawłowicki Bieg Śladem Mielżyńskich - starty Sport/Biegi |