Boks: Boks
Pamiętają o trenerze Janie Pawlaku
Drużynowe zwycięstwo Polonii 1912

(Fot. Rafał Paszek)
17.11.2014
Za nami dwudniowy turniej bokserski poświęcony pamięci byłego trenera Polonii 1912 Leszno Jana Pawlaka. Drużynowo triumfowali w nim gospodarze, a walki tradycyjnie odbywały się w hali Ćwicznia.
To już 22 takie zmagania, które tym razem ściągnęły do Leszna ponad 60 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 13 klubów. Z grona gospodarzy swoje pojedynki wygrywali: Martyna Kowalewicz (36 kg), Oliwia Pilarska (46 kg), Mikołaj Mańka (46 kg), Krzysztof Benier (54 kg), Łukasz Ślosarczyk (60 kg) i Dominik Walkowiak (75 kg).
Za najlepszego zawodnika Polonii 1912 uznano Łukasza Ślosarczyka. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił do młodego leszczynianina Mikołaja Mańki, który już niedługo wystartuje z szansami medalowymi w finale Mistrzostw Polski, najlepszym szkoleniowcem został jeden z jego trenerów Paweł Dekarz. Drużynowo wygrała Polonia 1912 przed Orkanem Gorzów i Prosną Kalisz.
Michał Konieczny
W tym temacie:
Zobacz także:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |





