Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Speedrower

 

Niedziela dniem finałów indywidualnych

Zakończenie Mistrzostw Świata

(fot. Mateusz Jaśkowiak)
12.08.2019 Przez cztery dni Leszno było stolicą światowego speedrowera. Rywalizacja na torze miejscowego Szawera odbywała się w kategoriach indywidualnych oraz drużynowych. W czwartek i piątek były turnieje eliminacyjne, w sobotę finały w kategoriach drużynowych, a w niedzielę w indywidualnych.
Wideo: MŚ w Speedrowerze Leszno 2019 - Puchar Federacji OpenWideo: MŚ w Speedrowerze Leszno 2019 - Puchar Federacji Open

Niedzielne zmagania rozpoczęły dziewczęta do lat 16, a najlepsza okazała się Emily Burgess. Po dziewczętach na torze ścigali się weterani powyżej 50 roku życia, a zwycięzcą został Patrick Wenn. W trzecim finale chłopców do lat 16, ku uciesze polskich kibiców złoty medal zdobył Radosław Morowiak. W kategorii kobiet open najlepsza okazała się Lucy Milikin. Wśród weteranów świetnie spisali się reprezentanci Polski, którzy zajęli całe podium - mistrzem został Dominik Rycharski, który zdobył komplet 20 punktów, drugi był Michał Kastrau, a trzeci Marcin Puk. Marcel Krzykowski okazał się najlepszy w kategorii juniorów, czyli zawodników do 18 roku życia.

Wielkie emocje czekały na licznie zgromadzoną publiczność w finale kategorii open mężczyzn. Losy mistrzowskiego tytułu ważyły się do ostatniego biegu. Ostatecznie mistrzem świata, zdobywając 18 punktów został Ben Mould. Walijczyk wykorzystał znajomość miejscowego toru ponieważ jest zawodnikiem LKS Szawera. Po 17 punktów miało na swoim koncie trzech zawodników: Michał Sassek, Marcin Szymański i Dawid Bas. Losy srebrnego i brązowego medalu rozstrzygnął bieg barażowy, który udało się ukończyć dopiero w trzeciej odsłonie. W pierwszej próbie na tor upadł Dawid Bas ze Świętochłowic, a sędzia powtórzył bieg w pełnej obsadzie. Powtórka okazała się pechowa dla Michała Sasska, którego sędzia wykluczył za spowodowanie upadku Basa. W momencie przerwania biegu Michał był na prowadzeniu. W trzeciej odsłonie najlepiej wystartował Marcin Szymański i to jemu przypadł srebrny medal, a Dawid Bas musiał się zadowolić brązowym krążkiem. Z leszczyńskich zawodników czwarte miejsce zajął wspomniany Michał Sassek, Bartosz Grabowski był szósty, Patryk Kriger siódmy, a Mateusz Ludwiczak dziesiąty.

Organizacyjnie wszystko stało na wysokim poziomie, o czym świadczą gratulacje i podziękowania od gości z Australii oraz Wielkiej Brytani.

Mateusz Jaśkowiak
 

W tym temacie:

Zobacz także:

Komentarze

 
1. Dodane przez Mistrz w dniu 2019-08-12 08:12
Mistrzostwa Świata
Buuuhhaha
 
 
2. Dodane przez kibic rohozec w dniu 2019-08-12 09:52
Strasznie upokarzajace zachchowanie jednego z naszych zawodnikow,jak po upadku prosil przeciwnika o to by nieslusznie przyznal sie do faulu czym spowodowal by brak wykleczenia naszego zawodnika.To bylo naprawde slabe.
 
 
3. Dodane przez junek w dniu 2019-08-12 10:00
Prosze napisac kilka slow o zenujacym zachowaniu podpitych kibicow ktorzy wszczeli bojke podczas finalu i wystawili nam piekną laurke przed kibicami z calego swiata.
 
 
4. Dodane przez IZA w dniu 2019-08-12 10:05
Duże dzieci na rowerkach
 
 
5. Dodane przez XXX w dniu 2019-08-12 10:15
W pierwszej odslonie biegu dodatkowego sędzia spokojnie mógł wykluczyć Dawida B.,sa upadł na tor, wtedy Sassek moglby być vicemstrzem
 
 
6. Dodane przez Ktoś w dniu 2019-08-12 10:15
I dzięki wielkie że nikt z Szawera nie wygrał.
 
 
7. Dodane przez Ktoś? w dniu 2019-08-12 11:04
Przecież wygrał zawodnik Szawera - Ben Mould, nie umiesz czytać ? Zaowdy świetne i emocjonujące :)
 
 
8. Dodane przez Kibic w dniu 2019-08-12 11:49
Super się oglądało, mega zawody, dużo emocji, szkoda biegu dodatkowego gdzie po 1 upadku nie było żadnej reakcji sędziego a przy 2 po walce niesłusznie został wykluczony zawodnik, co kolidowało z duchem sportu zwłaszcza w biegu o taką stawkę. Zawody na plus, pozdrawiam wszystkich.
 
 
9. Dodane przez Ktoś w dniu 2019-08-12 12:02
Ale chodzi mi o polskich zawodników,i nie bądź taki mądry.A pani prezes to zero kultury ma w sobie.
 
 
10. Dodane przez Ktoś w dniu 2019-08-12 12:03
I bardzo dobrze że wykluczył Saska należało mu się to.
 
 
11. Dodane przez Ktoś w dniu 2019-08-12 12:05
Ci kibice co bójke zaczęli to koledzy Saska brawo i prezes nic na to.Ona wstydu za grosz nie ma
 
 
12. Dodane przez Szawer w dniu 2019-08-12 12:10
"Ktos" na poczatek Sasska przez dwa"s" w srodku. Po drugie nie koledzy Sasska tylko calkiem obcy ludzie ktorzy bronili swojego przed (...) ze swietochlowic ktore caly czas uzywalo niestosowne slowa w kierunku Michala.
 
 
13. Dodane przez fan w dniu 2019-08-12 13:14
Do 1 tak to były Mistrzostwa Świata kolejna Światowa imprezacw Lesznie,tym razem w Speedrowerze.Leszno organizowało wielkie światowe imprezy 4 razy szybowcowe Mistrzostwa Świata, jest duża szansa na 5 Mistrzostwa Świata za rok. Na żużlu był Drużynowe Mistrzostwa Świata,Mistrzostwa Świata Par, 5 razy Grand Prix,kilka razy Drużynowy Puchar Swiata i inne. Były w Lesznie Mistrzostwa Świata w Kreglarstwie,co roku Puchar Świata juniorów w szermierce,były balonowe Mistrzostwa Europy,nie wspominajsc dziesiątki najwazniejszych krajowych imprez w różnych dyscyplinach,jak żużel, szybownictwo,balonia rstwo,szermierka jezdziectwo konne przez przesszkody,kreglars two i inne
 
 
14. Dodane przez Dziękujemy w dniu 2019-08-12 13:56
Do 13: Dziękujemy ci za to że jesteś tu od rana do wieczora i przypominasz nam jakie Leszno jest wielkie. Widać bezrobotni tacy jak ty chcą być potrzebni.
 
 
15. Dodane przez Czytelnik w dniu 2019-08-12 14:00
Popieram komentarz numet11 zero kultury za to dużo chamstwa
 
 
16. Dodane przez do 14 w dniu 2019-08-12 14:33
Proszę bardzo dziecko,przynajmniej Wiesz coś o Lesznie.Co Ty wiesz o pracy,ja już się napracowalem zwłaszcza w latach 70 tych.Byles juz dziecko na świecie ?
 
 
17. Dodane przez ja w dniu 2019-08-12 14:40
Bezrobotny czy nie,ale wiedzę posiada.Ty kolego z podpisu Dziękujemy niczym mądrym się nie popisałes.
 
 
18. Dodane przez Speed w dniu 2019-08-12 14:51
Na pewno to ciekawsze i więcej kibiców niż na trzeciej lidze kopaczy
 
 
19. Dodane przez Xxx w dniu 2019-08-12 15:33
Kolega D. B. cal czas obrażał Sasska i żadne konsekwencje nie zostały wyciągnięte. I co chwilę się przewraca.
 
 
20. Dodane przez Do 16 w dniu 2019-08-12 15:33
Wciąż tylko co wiem o Lesznie i jakie to Leszno wspaniałe. Twoje wpisy aż kupią nianawiścią i złością. Jesteś bardzo złym człowiekiem zadufanym w sobie.
 
 
21. Dodane przez Lilianna w dniu 2019-08-12 15:44
Do komentującego numer 16: Rozwalasz każdy temat swoimi wpisami na stronie radia Elka, jesteś osobą pełną nienawiści i czujesz się widze lepszy od innych użytkowników tej strony. Obrażasz każdego, wyzywasz od dzieciaka. Jestem ciekawe czy jesteś też taki mądry na ulicy i czy też byś umiał na ulicy tak robić tzn wyzywać od dziecka itp. Pewno nie, jesteś mądry tylko tu i wydaje się mi że leczysz swoje kompleksy. Wymyślasz niestworzone rzeczy, obrażasz wszystkie miasta dookoła z Poznaniem włącznie. Manipulujesz faktami, kłamiesz. Już wiele osób cie tu wyśmiewało i zwracało uwagę zaś ty robisz to dalej. Pewno to nic nie da ale to co robasz jest chorę, myślisz że to coś zmieni że ty wypisując jakie Leszno jest wspaniałe ktoś w to uwierzy? Każdy wie że miasto jest w trudnej sytuacji i latami będzie trwało nim wyjdzie na prostą. Teraz możesz mnie obrażać tu ale ja mam to gdzieś bo wiem że w cztery oczy nie miałbyś tego odwagi uczynić, zza monitora czujesz się wielki.
 
 
22. Dodane przez Marek z Konina w dniu 2019-08-12 15:57
W Koninie mamy lepsze imprezy.
 
 
23. Dodane przez Do 21 w dniu 2019-08-12 17:10
Czyżby sama pani prezes przemowila tym wpisem hahaha
 
 
24. Dodane przez Do 21 w dniu 2019-08-12 17:24
Twój wpis nic nie zmieni, dalej będzie on tu pisać i obrażać.
 
 
25. Dodane przez Ewa do 21 w dniu 2019-08-12 17:40
Mnie też jego wpisy mocno irytują, gdy ktoś napisze coś anty Leszno to zaraz z jego strony jest wybuch agresji.], zaraz obraża. Gdy pochwalisz inne miasto to wyzywa od trolla. Przez niego prawie każda dyskusja jest praktycznie rozwalona. Te wszystkie jego wyliczanki co jest w Lesznie to jest strasznie irytujące. Poniża wręcz innych mieszkańców z innych miast i sprawia mu to wręcz radość.
 
 
26. Dodane przez do 21 w dniu 2019-08-12 18:02
także do 20, 25,a co jest niezgodnego napisane z prawdą w komentarzu numer 13,nie manipuluje faktami,lecz zawsze piszę prawdę.Czy komentarz numer 13 kogoś obraża ? Mogę Tobiei z komentarza 21 powiedzieć w cztery oczy tylko co,że nie masz racji,bo piszę prawdę.Gdzie widzisz obraźliwy wpis w komentarzu napisanym przez fana.Jestem dobym człowiekiem,nawet zbyt dobrym,wiele rzeczy za młodu robiłem pomagałem wielu ludzią.naet uratowałem osobę od najgorszego . Jeśli chodzi o inne miasta to je porównywałem,a co to Poznań,najlepiej stańcie przed nim na baczność,
 
 
27. Dodane przez Speed w dniu 2019-08-12 18:22
GOŚĆ NAPISAŁ JAKIE ŚWIATOWE ZAWODY BYŁY W LESZNIE I HEJT NA NIEGO,CO ZA LUDZIE TO TACY JAK WY SĄ NIEDOBRYMI,beee.MARE K JUŻ NIE PODBURZAJ Z TYM KONINEM,WIĘKSZOŚC WIE JAKA TAM JEST SYTUACJA ,LESZNO TO WSPANIAŁE MIASTO LILLI,JA WIERZĘ I TYSIĄCE MIESZKAŃCÓW KTÓRZY TU MIESZKAJĄ.NIEDOBRA LILLIANNO
 
 
28. Dodane przez Sandra w dniu 2019-08-12 18:41
Do 25 - i to już trwa latami. Mnie też obrażał tu bo skrytykowałam parę spraw w mieście Leszno a pochodzę z Kościana. Wyzywał że mieszkam w wsi, że w Kościanie nic nie ma. I odpowiedzcie sobie czy to jest normalne? Najlepiej nie wchodzić z nim w jakąkolwiek dyskusję.
 
 
29. Dodane przez Liliana w dniu 2019-08-12 18:43
Do 25, 24 i 21. Wiem że nic nie zmieni, wiem że wiele ludzi ma go tu dosyć. Po prostu nie dyskutować z nim, po prostu to taki troll. Ignorować go i sam zniknie.
 
 
30. Dodane przez Poznaniak w dniu 2019-08-12 18:56
Mnie też obrażał i wyzywał od najgorszych. Proponowałem spotkanie, nie doszło do niego oczywiście. Nawet bym nie chciał, to co on tu wypisuje i jego zachowanie to po prostu mnie przeraża wręcz i nie tylko mnie. Jednej osobie zarzuca że jest z Kościana mimo że nic złego nie pisze.
 
 
31. Dodane przez Z Leszna do 25, 24 i 21 w dniu 2019-08-12 19:01
A ile razy mnie się dostało - i za nic. Na siłe mi wmawia że jestem z Kościana. Najlepiej ignorować ponieważ wchodzenie z nim w dyskusję jeszcze bardziej go nakręca.
 
 
32. Dodane przez AntySłoma w dniu 2019-08-12 19:05
Co do pijanych kiboli dracych się na trybunie to potwierdzam. Wyszedłem po 10 biegach, żeby tego buractwa nie slyszyc. Wstyd...
 
 
33. Dodane przez No tak w dniu 2019-08-12 19:11
Najlepiej pisać, że w Lesznie nic się nie dzieje,to wtedy wielu w tym Lilla będzie zadowolona. Ogólnie Spedrowerowe MŚ udane. Byłem popatrzeć. Nie wiedziałem, że w Lesznie aż tyle było wielkich imprez.
 
 
34. Dodane przez fan w dniu 2019-08-12 19:26
Dzięki za przychylne komentarze.Kosciana nigdy od wsi nie nazwałem, fakt nie lubię tej miesciny.Poznaniaku miałeś być w ogrodku w białym kowbojakim kapeluszu,przechodzi łem specjalnie w tym dniu i godzinie i co,do kom 31 Ty akurat jestes z kosciana,po wielu twoich wpisach,wychwalajacy ch Koscian i zawsze źle piszacym o Lesznie 3 latek nawet by wiedział. Piszę prawde,a wielu to boli,W Lesznie bardzo duzo się dzieje czy sportowo,czy w kulturze,tatrze,konc erty,wystawy,zawsze coś o kazdej porze.Miasto jest stabilne z niskim bezrobociem,ale co tu tłumaczyć takim....
 
 
35. Dodane przez Ja w dniu 2019-08-12 19:30
Też widziałem tych pijanych leszczyniaków, wstyd mi że w Lesznie takie osobniki mieszkają.
 
 
36. Dodane przez Czytam Was w dniu 2019-08-12 19:32
Mnie się od niego dostało bo jestem z Ostrowa Wielkopolskiego. Stwierdził że Ostrów to wiocha, nic tam nie ma, wyśmiewał się ze mnie i tak dalej. Przecież on pisał że Leszno lepsze od Poznania.
 
 
37. Dodane przez do 30 w dniu 2019-08-12 19:35
Komentarz 30 i 31 Poznaniak i Z Leszna to ta sama osoba,jeszcze się podpisuje Fan Obry jest z Kościana
 
 
38. Dodane przez Liliana w dniu 2019-08-12 19:40
Jest tu wielu którzy mieli z nim nieprzyjemności. Ktoś raz napisał że on tu wprowadza dyktaturę. Możesz pisać tylko dobrze o Lesznie, a wszystkie miasta dookoła są niedobre. Nigdzie nie wolno jeździć bo w Leszno jest najlepsze. Przecież to parodia. Ja bardzo lubie jeździć do Góry czy Kościana np. I co? Stawia mnie to jako osobę gorszej kategorii?
 
 
39. Dodane przez do 30 w dniu 2019-08-12 19:59
Akurat w ciągu 50 minut pojawiają się wpisy z Kosciana, Poznania,Konina,Ostr owa Wlkp.Widac,że pisze je jedna osoba z Kosciana .Jesli chodzi o Ostrów Wlkp to porownywalem sport i stadion,nidgy nie pisałem, że Ostrów to wiocha,lubię to miasto i bywałem dużo razy. Jest wiele Polskich miast w których byłem i lubię jak Gdańsk, Wrocław, Opole,Rzeszów, Warszawa,Słupsk,Elbl ąg itd,w niektórych byłem 20 lat temu,ale sentyment został
 
 
40. Dodane przez Do 35 w dniu 2019-08-12 20:04
Idz na rynek wieczorem to jeszcze więcej takich osobników zobaczysz.
 
 
41. Dodane przez Ewa do Liliany w dniu 2019-08-12 20:06
Oczywiście że nie! Mieszkamy w wolnym kraju, ja lubie jechać do Gostynia znów. Polubiłam to miasto dzięki mężowi. Teraz czekam aż hejter mnie zaatakuje.
 
 
42. Dodane przez ja w dniu 2019-08-12 20:10
Zależy jak patrzeć ja bym w Poznań nie chciał mieszkać
 
 
43. Dodane przez Z Leszna w dniu 2019-08-12 20:19
Do 38 - Proszę zobaczyć, już zaczyna personalne wycieczki w moim kierunku i wielu innych. I nawet tu wypisuje swoje obłąkane wpisy chwalące Leszno. Absurd.
 
 
44. Dodane przez Rawicz w dniu 2019-08-12 20:20
My w Rawiczu nie chcemy unii! W Rawiczu tylko Ravia, Kolejarz i Lech. Rawicz anty unia.
 
 
45. Dodane przez Zwykły w dniu 2019-08-12 20:36
Mnie zaatakował za to że jestem z Gostynia i była stara śpiewka że nic tam nie macie i takie tam pisane w dziecinnym języku. Ale tak naprawdę on atakuje każdego, jeśli mieszkaniec Leszna napisze coś źle o Lesznie to pisze by taki się wyprowadził. Szkoda aż to komentować. A tak chwali te Leszno a pływalni brak, na mieście mnóstwo pustostanów, ratusz jak nie remontowany tak nie remontowany już nie wspomnę o planach plaży na Zaborowie...To dopiero śmieszne było.
 
 
46. Dodane przez Liliana do Ewy w dniu 2019-08-12 21:14
Nie zwracać uwagi, to najlepsza metoda. Życzę udanej nocy :)
 
 
47. Dodane przez haha w dniu 2019-08-12 21:54
Sama zwracasz,niedobra kobieto,śpij już pewnie sama
 
 
48. Dodane przez przemo w dniu 2019-08-14 11:43
MEGA ZAWODY WALKA DO KOŃCA EMOCJE TRZYMAŁY DO KOŃCA PIERWSZY RAZ OGLADAŁEM TAKIE ZAWODY ALE EMOCJE NIE MNIEJSZE JAK NA ZUZLU.
 
 
49. Dodane przez Do komentarza 9 w dniu 2019-08-14 11:52
Masz zupełna rację zero kultury jak kogoś takiego wybrano na prezesa śmiech na sali
 
 
50. Dodane przez Do komentarza 48 w dniu 2019-08-14 15:48
Masz, rację emocje były ogromne szczególnie rozroby kolegów jednego z zawodnikow
 


Najbliższe wydarzenia

Wideo

04.12.2023
Żużel/2023
03.12.2023 Rozgrzewka przed Biegiem Fartucha w Krzywiniu
Sport/Biegi
03.12.2023 IX Bieg Mikołajkowy we Wschowie
Sport/Biegi
15.11.2023 GI Malepszy Arth Soft - Legia Warszawa 3:4
Sport/Futsal

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png