Żużel: Wiadomości
Zapłacą za race, wulgaryzmy i transparenty
Fogo Unia ukarana za kibiców

(Fot. Rafał Paszek)
W czasie pojedynku ze Stalą Gorzów leszczyńscy kibice odpalili race i petardy, co zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych jest zabronione na stadionach. Zachowanie kibiców nie umknęło uwadze sędziego, który zresztą wstrzymał rozpoczęcie rywalizacji do momentu ugaszenia rac. Kolejnych sankcji nałożonych na leszczyński klub należało się zatem spodziewać. Liczył się z tym również prezes Fogo Unii, Józef Dworakowski, który tuż po meczu ubolewał nad zachowaniem nieodpowiedzialnych fanów.
Za odpalenie rac i petard Komisja Orzekająca Ligi nałożyła na klub z Leszna karę w wysokości 4.000 zł. Dopatrzyła się także innych przewinień kibiców podczas kończącego ligowy sezon na Smoczyku spotkania ze Stalą Gorzów. Na oficjalnej stronie Fogo Unii możemy przeczytać, że klub otrzymał karę 4.000 złotych w zawieszeniu na 12 miesięcy za: Wznoszenie przez kibiców wulgarnych okrzyków oraz wywieszanie transparentów obraźliwych w stosunku do sędziego.
W tym temacie:
Zobacz także:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |






Komentarze
680 000 zł
sprzedaż, Leszno
590 000 zł
sprzedaż, Leszno
1 500 zł / m-c
wynajem, Leszno
300 zł
inna inny, Wschowa
120 zł
BMW 123, Wilkowice
1 zł
Audi A5, Leszno