Rowery
V Rowerowy Puchar Niepodległości
Kazubski i Spławski najszybsi w Osiecznej

Zwycięzca długiego dystansu Artur Spławski z Bogdanowa i triumfator na krótszej trasie - Jakub Kazubski, zawodnik REAL 64-sto. (Fot. Rafał Paszek)
Zamysłem organizatorów wyścigu było zaproszenie kolarzy amatorów do aktywnego świętowania 11 listopada, później impreza została włączona do Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.
Tegoroczna, piąta edycja odbyła się w rekordowej obsadzie. Na starcie stanęło 378 kolarzy amatorów, głównie z regionu leszczyńskiego, ale też spoza niego. Właśnie goście byli najlepsi na dystansie 30 kilometrów. Wygrał Artur Spławski z Bogdanowa, drugi na metę wjechał Wojciech Wiktor z Poznania, trzeci Dariusz Wojciechowski z Borku. Najlepszy z leszczynian Przemysław Papież (Strefasportu.pl) zajął siódme miejsce. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Robert Syc (REAL 64-sto) i Michał Stachowski.
Spośród kobiet najlepsza była Anna Wysokińska z Plewisk, drugie miejsce zajęła Małgorzata Witek z Leszna (Strefasportu.pl), trzecie Bożena Łącka z Nowego Miasta.
Na krótszym dystansie – 15 kilometrów całe podium zajęli zawodnicy REAL 64-sto. Wygrał Jakub Kazubski, drugi był Adam Ostryński, trzeci Przemysław Nalewaj.
W rywalizacji kobiet najlepsza była leszczynianka Renata Głód (Strefasportu.pl), druga Ewa Michalska z Polkowic, trzecia Karolina Królikowska z Leszna.
- Uczestnicy ścigali się przy bardzo dobrej pogodzie – podkreśla Grzegorz Brzechwa – i bardzo dobrze zabezpieczonej trasie. Dziękuję przy okazji służbom - policji, straży miejskiej i strażakom ochotnikom z Osiecznej. (han)
W tym temacie:
Zobacz także:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
16.10.2025
![]() Extreme/Rekordy | |
![]() |
07.10.2025
Zaproszenie na Kościański Półmaraton 26 października 2025 Sport/Biegi |
![]() |
03.10.2025
Co dalej z Unią Leszno? Odpowiada Józef Dworakowski Żużel/2025 |
![]() |
30.09.2025
Czas znów tu wrócić | Piotr Pawlicki Bykiem w sezonie 2026! Żużel/2025 |