Lotnicze: Balony
W pierwszym locie rozegrano 5 konkurencji
Balony poleciały

(Fot. Jarek Adamek)
Mistrzostwa rozpoczęły się w czwartek o 13.00. Już wtedy prognozy pogody nie wyglądały korzystnie. O 16.00, gdy zawodnicy zebrali się na odprawie usłyszeli, że szans na lot nie ma. Jednak około 18.00 wiatr uspokoił się na tyle, że siedmiu pilotów zdecydowało się na tak zwany "wolny lot" poza zawodami. Jednym z nich był Bogdan Prawicki, który uczcił 230 rocznicę pierwszego załogowego lotu balonem. Podobnie jak bracia Montgolfier zabrał do gondoli koguta, kaczkę i barana - nie były to jednak zwierzęta, a przebrana za nie trójka dzieci: Nikola Owczarczyk, Nikola Dąbrowska i Bianka Knop. Dziewczynki przeżyły z pewnością przygodę życia i wylądowały na polu pod Dąbczem.
Spokojniejsze warunki pozwoliły też na nocny pokaz na łace przy hotelu Akwawit - swoje balony publiczności zaprezentowało 15 pilotów z Polski. Węgier, Litwy i Holandii, a oprawę muzyczną zapewnił zespół "Hot Lips".
Prognozy na piątek są póki co korzystne - możliwe więc, że ok 7-8 rano zobaczymy na niebie nad Lesznem 34 balony, po południu zawody przenoszą się do Dolska. (jad)
W tym temacie:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
29.06.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
27.06.2025
Grzegorz Zengota i Rafał Dobrowolski przed meczem ze Stalą Rzeszów Żużel/2025 |
![]() |
20.06.2025
Grande Finale - Antidotum Leszno Airshow 2025 Extreme/Lotnicze |
![]() |
21.06.2025
Airbus A321 nad lotniskiem podczas Antidotum Airshow Leszno 2025 Extreme/Lotnicze |