Biegi
100 okrążeń spacerniaka
Półmaraton z więźniami

(Fot. Jan Gacek)
Bieganie jest jedną z popularniejszych form spędzania wolnego czasu wśród osadzonych w rawickim wiezieniu. W najbliższą sobotę około 50 z nich przystąpi do rywalizacji w ramach „Złotej Setki”. Nazwa imprezy wzięła się stąd, że osadzeni będą musieli 100 razy okrążyć spacerniak, żeby pokonać dystans półmaratonu (21km, 97 metrów).
Po raz drugi impreza będzie odbywała się równolegle poza więziennymi murami. W ubiegłym roku półmaraton na ulicach Rawicza wygrał Piotr Wojtyś, który pokonał trasę w ciągu godziny, 19-stu minut i 53 sekund. Drugie miejsce zajął Sławomir Ziółkowski, trzeci był Artur Eling. - Spodziewamy się, że w tym roku na zewnątrz pobiegnie około 60 osób – mówi Julita Augustyniak, rzecznik rawickiego urzędu. – Start do tego biegu będzie znajdował się na wysokości bramy wjazdowej do więzienia.
Swój udział w imprezie potwierdził aktor Bartłomiej Topa znany choćby z roli pana młodego w filmie „Wesele” Wojciecha Smarzewskiego. Początek rywalizacji na ulicach Rawicza i w Zakładzie Karnym o godz.10.00. (jag)
W tym temacie:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
11.04.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
06.04.2025
39. Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym. Start na dystansie 15 kilometrów. Sport/Biegi |
![]() |
30.03.2025
Sparing Stelmet Falubaz Zielona Góra - FOGO Unia Leszno 50:40 (wszystkie biegi) Żużel/2025 |
![]() |
29.03.2025
Sparing Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra 48:42 Żużel/2025 |