Żużel: Wiadomości
Musielak: Mam nadzieję, że wzbudziliśmy zainteresowanie żużlem w tych młodych ludziach
Leszczyńskie Byki w poprawczaku

(Fot. Mateusz Kowalski)
- Pierwszy raz miałem okazję być na terenie takiego zakładu i zrobiło to na mnie wielkie wrażenie. Przy okazji dowiedziałem się wielu rzeczy na temat takich miejsc. Mieliśmy okazję spotkać się z wychowankami i zwiedzić ich internat. Po takiej wizycie na pewno przestawi sie moje myślenie o niektórych sprawach – mówił Damian Baliński. – Cieszymy się, że jako pierwszy klub żużlowy w Polsce mogliśmy być w zakładzie poprawczym. Mam nadzieję, że dzięki temu wzbudziliśmy zainteresowanie żużlem w tych młodych ludziach – dodał Tobiasz Musielak.
Spotkanie z żużlowcami zrobiło też spore wrażenie na wychowankach poprawczaka. Co prawda w placówce gościli już inni znani sportowcy, ale dla większości chłopców z poprawczaka był to pierwszy kontakt ze speedwayem. – Do tej pory niewiele wiedzieliśmy o żużlu i nie byliśmy też na meczach. Dzisiaj jednak poznaliśmy kilku dobrych zawodników, w tym mistrza świata. Do tego każdy mógł wsiąść na motor. Jeśli będzie taka możliwość, to teraz chętnie byśmy wybrali się na stadion żużlowy. Takie spotkanie ze sportowcami to dla nas wielka frajda, ale wolelibyśmy się z nimi spotykać w innych okolicznościach – mówili Daniel Chmielewski i Konrad Tomaszewski, wychowankowie zakładu.
Żużlowcy spędzili w zakładzie ponad godzinę. Rozdali trochę autografów, wychowankowie i opiekunowie mogli też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Bykami.
Mateusz Kowalski
- 24 godziny
- tydzień
- miesiąc
Najczęściej czytane:
Najczęściej czytane:
Najczęściej czytane:
Nie Przegap
Wideo
|
15.06.2026
![]() Sport/Biegi | |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 German Air Force Tactical Display Show Extreme/Lotnicze |
Ostatnio komentowane
-
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 22:39WŁAŚNIE ŻUŻEL NAJLEPIEJ ZNOWU BĘDZIE, BO TU SĄ MĄDRZY DECYDENCI I ZDECYDUJĄ O NIE ROZGRYWANIU NARAZIE ... -
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 20:34Ty się o Unię nie martw. Może być tak,że sezon rozpocznie się w czerwcu i pojadą rundę zasadniczą bez ... -
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 20:26Kasa z góry wdana na karnety co z tym zrobi Unia Leszno?? -
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 20:22Co z karnetami????? -
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 20:19Dlaczego kosciolow nie zamkna, przeciez to emeryci maja stany powazne tego wirusa















Komentarze