Żużel: Wiadomości
Przed Memoriałem Alfreda Smoczyka
Świderski celuje w podium

Ubiegłoroczne podium Memoriału. (Fot. Rafał Paszek)
W przerwie zimowej Piotr Świderski związał się kontraktem ze Stalą Gorzów. Zawodnik ma już za sobą wiele treningów i spotkań sparingowych, w których prezentował się z dobrej strony. - Jestem zadowolony z tego co udaje mi się pokazywać u progu sezonu - mówi Piotr Świderski. - Wygląda to całkiem obiecująco na przyszłość. Ja sam czuję się komfortowo na motocyklu i myślę, że wyniki jak na razie to potwierdzają. Cały czas dokonuję selekcji sprzętu na sezon. Na Memoriał Alfreda Smoczyka przyjadę już z dobrymi silnikami.
W ubiegłym roku Piotr Świderski stanął na podium zmagań o memoriałowe trofeum. - Cieszy mnie tamten sukces i powalczę o to, żeby w sobotę znowu być w pierwszej trójce - mówi żużlowiec gorzowskiej Stali. - To są prestiżowe zawody i cieszę się, że zostałem ponownie zaproszony. Stawka uczestników jest niewątpliwie ciekawa. Są zawodnicy zagraniczni i spora grupa żużlowców z Leszna, którzy świetnie znają ten tor. Zapowiada się bardzo dobre ściganie - dodaje.
W tym temacie:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |
|
|
18.06.2026
Antidotum Airshow Leszno 2026 - czwartkowe loty treningowe Extreme/Lotnicze |













