Żużel: Wiadomości
Przed meczem w Częstochowie
Maślanka: Włókniarza stać na zwycięstwo

(Fot. Rafał Paszek)
- Włókniarz może jeszcze obronić się przed barażami jeśli wygra za trzy punkty - mówi Marian Maślanka były wieloletni prezes częstochowskiego klubu. - Nie została jeszcze podjęta decyzja w sprawie punktów Patryka Dudka więc zawodnicy Lwów nie powinni się nad tą kwestią koncentrować przed meczem z Fogo Unią. Włókniarz musi pojechać ambitnie i pokazać, że zasługuje na Ekstraligę - dodaje.
Marian Maślanka zdaje sobie sprawę z tego, że dla gospodarzy niedzielne spotkanie będzie bardzo trudne. Mimo to wierzy w zwycięstwo gospodarzy. - Zadanie jest bardzo trudne, bo mimo wcześniejszych zapowiedzi nie pojedzie Grigorij Łaguta.„Unia jedzie naprawdę dobrze i ma teraz wszystko dobrze dograne. O podziale miejsc na podium często decyduje też sportowe szczęście i zdrowie zawodników.”
Zdaniem byłego prezesa Włókniarza Fogo Unia Leszno może sprawić niespodziankę w fazie play-off. - Ten zespół może zrobić dosłownie wszystko. Unia jedzie naprawdę dobrze i ma teraz wszystko dobrze dograne. Nie zapominajmy jednak, że o podziale miejsc na podium często decyduje też sportowe szczęście i zdrowie zawodników - mówi Marian Maślanka.
Niedzielny mecz w Częstochowie rozpocznie się o godzinie 15.30.
W tym temacie:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
06.07.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
06.07.2025
Grzegorz Zengota po meczu Moonfin Malesa Ostrów - Fogo Unia Leszno 34:56 Żużel/2025 |
![]() |
07.06.2003
Speedway Gala 2003 z okazji 65 rocznicy powstania klubu Unia Leszno Żużel/2005-2001 |
![]() |
05.07.2025
VIII Pawłowicki Bieg Śladem Mielżyńskich - starty Sport/Biegi |