Żużel: Wiadomości
Komisarz odebrał, a Komisja ukarała
Kolejna kara dla Fogo Unii Leszno
Komisja Orzekająca Ligi po raz kolejny w tym sezonie wzięła pod lupę leszczyński tor i znowu dopatrzyła się nieprawidłowości. Tym razem dotyczą one błędu w sztuce przygotowania nawierzchni na mecz z 30 czerwca, kiedy to Fogo Unia podejmowała Falubaz.
Leszczyński klub musi zapłacić 75 tysięcy złotych. Jeśli przypomnimy, że za nieregulaminowy tor podczas pamiętnego meczu z Marmą Rzeszów, na Fogo Unię nałożono sankcję w wysokości 158 tysięcy, to okaże się, że Speedway Ekstraliga otrzyma od klubu z Leszna całkiem pokaźną kwotę.
Oczywiście zarząd Fogo Unii z karą się nie zgadza i zapowiada apelację. Wątpliwości leszczyńskich działaczy budzi fakt, że tor został odebrany przez komisarza oraz sędziego i żadna z osób funkcyjnych nie zgłaszała zastrzeżeń do stanu nawierzchni. Przy Strzeleckiej czekają na pisemne uzasadnieni decyzji o karze i przekonują, że jeśli ktoś popełnił błąd, to był to komisarz, którzy na kilka godzin przed meczem nadzorował wszystko, co działo się na leszczyńskim owalu.
Prezes Fogo Unii Józef Dworakowski nie chciał komentować sprawy. Przyznał jedynie po raz kolejny, że jest zmęczony ciągłym wytykaniem błędów w sztuce przygotowania leszczyńskiego toru. – Rozsądna i na miejscu w tym momencie wydaje się wypowiedź Piotrka Pawlickiego, który po meczu z Częstochową powiedział, że jak się kogoś nie lubi, to znajdzie się sposób, żeby mu zaszkodzić – zakończył sternik Fogo Unii.
W tym temacie:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |






Komentarze
143 000 zł
sprzedaż, Leszno
1 250 zł / m-c
wynajem, Leszno
999 000 zł
sprzedaż, Gostyń
1 zł
Audi A5, Leszno
120 zł
BMW 123, Wilkowice
5 400 zł
Ford Mondeo, Leszno