Żużel: Wiadomości
Menedżer Fogo Unii o jeździe obcokrajowców
Duńczycy poprowadzą Byki do zwycięstwa?

(Fot. Łukasz Witkowski)
W sobotę rozegrana została pierwsza runda tegorocznego cyklu Grand Prix. W Auckland bardzo dobrze zaprezentowali się Duńczycy jeżdżący w barwach Fogo Unii Leszno. Drugie miejsce w Nowej Zelandii wywalczył Nicki Pedersen, ale mimo to jest liderem klasyfikacji przejściowej, bo ma na swoim koncie najwięcej punktów. Piąte miejsce w Auckland zajął Kenneth Bjerre. - Uważam, że obaj pojechali w tych zawodach wspaniale - mówi Paweł Jąder, menedżer leszczyńskich Byków. - Patrząc na ich jazdę ręce same składały się do oklasków. Pedersen był bardzo bliski wygrania tych zawodów, ale triumf wyślizgnął mu się z rąk. Wiele dobrego można też powiedzieć o Bjerre. On nie startował w cyklu Grand Prix w ubiegłym roku, a teraz wrócił do niego w mocnym stylu. Jeśli obaj utrzymają taką dyspozycję przez cały sezon to nie zdziwię się jeśli zakończą cykl z medalami - dodaje.
W niedzielę Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre po raz pierwszy w tym roku wystąpią w oficjalnym meczu Fogo Unii. - Możemy być pewni, że obaj pojadą najlepiej jak będą mogli - zapewnia Paweł Jąder. - My zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby oni mieli warunki do zdobywania jak największej liczby punktów.
Mecz z częstochowianami rozpocznie się w niedzielę o godzinie 19.00.
W tym temacie:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |















Komentarze
569 000 zł
sprzedaż, Leszno
143 000 zł
sprzedaż, Leszno
100 zł
sprzedaż, Inne
5 400 zł
Ford Mondeo, Leszno
7 200 zł
Peugeot 307, Gostyń
15 600 zł
Renault Scenic, Rydzyna