Żużel: Wiadomości
Finał zielonogórsko - leszczyński?
Rafał Dobrucki: To brzmi świetnie

(Fot. Rafał Paszek)
W ubiegłym sezonie Rafał Dobrucki jako trener poprowadził zielonogórski Falubaz do tytułu Drużynowych Mistrzów Polski. Zdaniem byłego żużlowca tegoroczne zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej będą bardzo wyrównane, a o podziale miejsc na podium mogą decydować detale. - Pod względem personalnym można dziś powiedzieć, że odstaje zespół z Gdańska. Chyba wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Trudno jednak wskazywać zdecydowanych faworytów, bo mogą czekać nas niespodzianki - mówi Rafał Dobrucki. - Cztery ostatnie przerwy zimowe spowodowały dramatyczne zmiany w sprzęcie. To wszystko poszło naprawdę mocno do przodu. Dodatkowo wiele zamieszania wprowadziła możliwość stosowania tytanu. Niektórych zawodników wywiodło to w pole, bo stracili dużo czasu na testowanie. Trudno zatem oceniać siłę poszczególnych zespołów teraz.„Nie ukrywam, że bardzo bym się ucieszył gdyby w finale rozgrywek zmierzyły się zespoły z Zielonej Góry i Leszna.”
Rafał Dobrucki jest leszczynianinem i byłym zawodnikiem Byków. Na bieżąco śledzi wydarzenia związane z miejscowym klubem żużlowym. - Unia Leszno niewątpliwie wzmocniła się personalnie. Ten zespół wygląda teraz zdecydowanie lepiej. Wydaje mi się, że takiego właśnie lidera jak Nicki Pedersen brakowało Bykom w poprzednim sezonie - mówi Dobrucki. - To co dzieje się wokół leszczyńskiej drużyny na pewno może napawać kibiców optymizmem. Mnie też to się podoba. Nie ukrywam, że bardzo bym się ucieszył gdyby w finale rozgrywek zmierzyły się zespoły z Zielonej Góry i Leszna.
- 24 godziny
- tydzień
- miesiąc
Najczęściej czytane:
Najczęściej czytane:
Najczęściej czytane:
Nie Przegap
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
15.06.2026
500 km po górach! Motyla Noga rusza po kolejny rekord Sport/Biegi |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |
Ostatnio komentowane
-
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 22:39WŁAŚNIE ŻUŻEL NAJLEPIEJ ZNOWU BĘDZIE, BO TU SĄ MĄDRZY DECYDENCI I ZDECYDUJĄ O NIE ROZGRYWANIU NARAZIE ... -
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 20:34Ty się o Unię nie martw. Może być tak,że sezon rozpocznie się w czerwcu i pojadą rundę zasadniczą bez ... -
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 20:26Kasa z góry wdana na karnety co z tym zrobi Unia Leszno?? -
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 20:22Co z karnetami????? -
Memoriał Smoczyka przełożony
10.03.2020 20:19Dlaczego kosciolow nie zamkna, przeciez to emeryci maja stany powazne tego wirusa















Komentarze